Методична робота

Тиждень української писемності та мови

контрастна версія

Зміст статті

День української писемності та мови – це свято є  даниною  одному  з  найцінніших її надбань  -  мові.  Мова є душею нації, її генетичним кодом. Доля народу тісно пов’язана з долею мови. В свою чергу, мова народу є тим стержнем, на якому формується його культурна самобутність. 

ПОНЕДІЛОК 

 

09.11.2020 

 

1. Участь у ювілейному ХХ Радіодиктанті національної єдності. 

2. On-line опитування «Чому я обираю українську?»  

 

ВІВТОРОК 

 

10.11.2020 

 

1. Виготовлення лепбука «Мова в моєму житті» 

2. Скоромовка-челендж «Прикрась своє життя українською» 

СЕРЕДА 

 

11.11.2020 

 

Перегляд мультимедійних презентацій та роликів «Світлиця слова у безмежжі часу» https://www.youtube.com/watch?v=m0f2_cZ2XVM, «Розмова з Олександром Авраменком»  

https://www.ukrinform.ua/rubric-culture/2777238-oleksandr-avramenko-movoznavec-avtor-pidrucnikiv-televeducij.html 

«10 фактів про українську мову» 

https://www.youtube.com/watch?v=3AZbnHdm-pY 

ЧЕТВЕР 

 

12.11.2020 

 

1. Віршований флешмоб до Дня української писемності та мови «До рідного слова торкаюсь душею» 

2. On-line тест «Як добре Ви знаєте українську мову?»https://mayak.media/play/test/16182/test-do-dnya-ukrainskoi-pisemnosti-perevirte-svoi-znannya 

П’ЯТНИЦЯ 

 

13.11.2020 

 

1. Результати On-line опитування «Чому я обираю українську?»  

2. Флешмоб «Назви українську страву» 

 


9 листопада 2020 року відбувся традиційний флешмоб єднання навколо рідної мови, участь у якому взяв кожен охочий.Радіодиктант не має на меті перевірки грамотності конкретної особи, а задуманий як своєрідний флешмоб — акція єднання навколо рідної мови, участь у якій може взяти кожен охочий.Традиційно найактивнішими учасниками флешмобу є школярі, студенти та викладачі навчальних закладів. Цьогоріч викладачі та майстри ДНЗ «Уманський ПЛ» знову активно долучились до флешмобу єднання.


Учні ДНЗ «Уманський ПЛ» взяли участь у першому етапі Міжнародних мовно-літературних конкурсів: ХІ Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка та ХХІ Міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика . Роботу виконували з дотриманням протиепідемічних заходів.


Виготовлення лепбука «Мова в моєму житті» 


Українці – привітний і гостинний народ, який вміє нагодувати так, щоб щедрий стіл запам'ятався, змусив повернутися або спонукав гостей приготувати національні страви у себе вдома. Рецептів усіляких смаколиків у нас тисячі, адже навіть борщ у різних куточках країни готують абсолютно по-різному. І сьогодні  учні ДНЗ «Уманський ПЛ» долучилися до флешмобу «Назви українську страву» і розповіли, чим можуть здивувати традиційні  українські страви.


    


До Дня української писемності та мови в ДНЗ «Уманський ПЛ» відбувся віршований флешмоб «До рідного слова торкаюсь душею». Учні читали поезії Тараса Шевченка, Оксани Забужко, Ліни Костенко, Дмитра Білоуса, Юлії Косинської...

Ліцей розташований за адресою:

 

- Черкаська область, м. Умань, провулок Енергетичний, 5 (в районі залізничного вокзалу)

 

- 0 (4744) 4-57-16

 

- upl_p@ukr.net

Будьте в курсі

Підпишіться на нашу розсилку новин

Будь ласка, включите JavaScript, щоб відправити форму